• Hellboy'e wyrastają ostatnimi czasy w Polsce jak pokemony po radioaktywnym deszczu. Nie ukrywam, że recenzowanie (i przede wszystkim czytanie) tych albumów sprawia mi wielką przyjemność. Zatem do dzieła.
  "Obudzić diabła" opowiada o potyczkach Hellboy'a z rumuńskim wampirem Giuresku. Pojawiają się także faszyści znani z "Nasienia zniszczenia" i Rasputin, który trzyma się na uboczu i uprzykrza życie naszemu diabelskiemu bohaterowi.
  "Prawie Kolos" jest rozwinięciem wątku ze "sztucznym człowiekiem" z wymienionego wyżej albumu. Ten owy sztuczny człowiek ma brata, który, delikatnie mówiąc, nie lubi ludzi i daje temu wyraz.
  Jak można się domyślić konflikt jest nieunikniony (agresja rodzi się od patrzenia w nie tą stronę - Kazik).
  Podsumowując: "Obudzić diabła" i "Prawie Kolos" to kawał świetnego, wciągającego i mrocznego komiksu. Aha, warsztat. Rysunki Mike'a M. jak zwykle są wspaniale pojechane i mroczne. Mike M. nie oszczędza na tuszu. Taki jest scenariusz (ale bez tej wzmianki o tuszu). Wstyd nie znać. Dobranoc.
  Psor , Biała Podlaska , woj. lubelskie
  Ps. W przypadku Hellboya już dawno temu zatraciłem gdzieś obiektywizm. Dopóki jednak nie dostaję listów z pogróżkami, dalej będę robił swoje!
  Autor: Mike Mignola, James Sinclair, Dave Stewart
  Wydawca Egmont 2002/03 Cena :29,90zł, 16,90zł

  Dodał: